İntranet sitesi şirket içi iletişimde verimliliği arttırmanızı ve ortak bir paylaşım platformu oluşturmanıza yardımcı olur. İntranet çözümleri Kamelon CMS uygulaması üzerinden kurulmakta ve gerekli olan diğer Kamelon modülleri ile (Yıllık İzin Yönetimi gibi) API aracılığı ile entegre edilmektedir.

Kamelon'un esnek ve güçlü altyapısı sayesinde süreçlerinize uygun yeni modüller ekleyebiliriz. Standard İntranet modülleri aşağıdaki gibidir. İhtiyacınızı görüşmek için bizi arayın. 

Menü Yönetimi : İntranet sitesinin menülerinin yönetildiği modüldür. CMS üzerinden yeni menü eklenebilir, var olan menüler değiştirilebilir veya sıralamaları değiştirilebilir. 

Slider Modülü : Anasayfa Slider Bannerların yönetildiği modülüdür. Birden fazla sliderın aynı içerik ve linkleri ile birlikte hareketli olarak paylaşıldığı alandır. Slider Yönetim ayarlarından istenen link yönlendirme eklenebilir. 

Notify Banner Yönetimi :  Ana sayfa üzerinde Personel’in dikkatini çekecek içeriklerin sayfanın Üst Alt, Sağ veya Sol tarafında çıkmasını sağlayarak istenilen metnin banner üzerine yazılabildiği, aktif olması istenen tarih aralığının belirlendiği modüldür.

Takvim Modülü : Takvim üzerinden belirlenen Etkinlik  Gruplarına göre Etkinlik girilebilir.

Medya Sayfaları Modülü Medya sayfaları Görsel, Başlık, Özet bilgi, Detay bilgi içeren belirlenen tarih aralığında çalıştırılabilen sayfa tipidir.  Örneğin haber sayfaları, basında biz sayfaları gibi.

İçerik Sayfaları ModülüHTML içerik yapısında olan sayfalar için kullanılan sayfa tipidir. CMS üzerinden istenildiği kadar yeni içerik sayfaları eklenebilir. Örneğin Servis Güzergâhları, Acil Numaralar gibi

Galeri Sayfaları Modülü : Galeri sayfa tipi görsel yapısında olan sayfalarda kullanılır örneğin Fotoğraflar, Logolar gibi. İstenilen grup başlıkları altında galeri sayfaları açılıp resimler yüklenebilir. 

Haber Modülü Şirkete ait haberlerin yer aldığı modüldür. KAMELON da ‘Haber Grubu” oluşturma mantığı bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyaca uygun istenildiği kadar farklı Medya Grubu oluşturup yönetilebilir. Haberin nasıl görüneceği, liste ve detay sayfası tasarımı da analiz sırasında mutabık kalınan şekilde tasarlanacaktır. Örnek Medya gruplarından biri ‘Manşet Haberler’ olabilir.

Döviz Kurları : TCMB web servisleri ile USD/TRY ve EUR/TRY gibi para birimlerine ait alış ve satış kur bilgilerinin gösterildiği modüldür. 

Doküman Yönetimi : KAMELON Document Management Modülü üzerinden yönetilir. İstenilen dosya ağacı oluşturularak şirket belgelerinin istenilen şekilde yetki tanımlanarak ortak paylaşıma açılabildiği modüldür. Her türlü prosedür, talimat, form vb dokümanlar paylaşılabilir. 

Başarılarımız: Şirket başarılarının listelendiği ve bu başarılara ait içeriklerin okunabildiği modüldür.

Bize Ulaşın / Sizi Dinliyoruz : Şirket içi çalışanların konuşmak isteği konuyu belirterek ilgili birim yöneticilerine aktardığı iletişim formudur.

Sıkça Sorulan Sorular : Sıkça sorulan sorular için kategori oluşturulabilir. KAMELON CMS çözümünün Akordiyon Sayfa modülü üzerinden hazırlanır. 

Arama Motoru : İntranet üzerindeki içerik ve kişi profilleri arasında arama yapılabilecektir. Arama sonuç sayfasında sonuçlar Tüm içerik, Kişiler, Dokümanlar vb şekilde kategorilendirilir. Arama Motoru eski kayıtlara hızlı ve kolay şekilde erişimi sağlar.

Duyurular : Şirkete ait duyuruların yer aldığı modüldür. Farklı kategoriler altında duyurular eklenebilir.  

Mini Anket modülü : 1 soru ve çoklu seçmeli cevaplardan oluşan anket modülüdür. Kullanıcıların anketlere vermiş oldukları yanıtlar grafiksel olarak kullanıcılar tarafından erişilebilmektedir. Aktif anket olmadığında, Ana sayfa modülü üstünde “Mevcut anket bulunmamaktadır” yazısı görüntülenmektedir. CMS üzerinden istenildiği kadar anket oluşturulabilir.

Telefon Rehberi / Personel Rehberi : Şirket içi çalışanlarının ad – soyad, resim, pozisyon, e-mail, şirket telefon ve cep numaralarının yer aldığı gelişmiş bir telefon rehberi uygulamasıdır. 

Organizasyon Şeması : Mutabık kalınan şekilde gösterilebilir.

Download Modülü : CMS’in download modülü bir sayfa üzerinden dokümanların listelenmesi ve indirilmesi istendiğinde kullanılabilir. Şirket içi kullanılan formlar gibi.

Çoklu Dil Desteği : Tüm Kamelon yazılımları çoklu dil desteği içermektedir. Örneğin sitenizde İngilizce, Türkçe, Rusça, İspanyolca ..... veya herhangi başka bir dil ekleyebilirsiniz.